Op 15 juni 2019 verschijnt het LIME Start to bike team aan de start van Limburgs Mooiste.
Compleet pakket
Het LIME Start to bike team bestaat uit mensen die nog niet fietsen of die extra begeleiding of coaching nodig hebben bij het behalen van de 100 km.
Het team wordt gedurende het traject op weg naar de start van Limburgs Mooiste op 15 juni 2019 niet alleen gevolgd door middel van slimme meetapparatuur maar ook door een compleet team begeleiders. Deze begeleiders zijn Zuyd en Maastricht University studenten en docenten en professionals op het gebied van biometrie, ergotherapie, fysiotherapie, preventie en wielersport.
Slim en geavanceerd meten
Recent vonden de eerste tests plaats in het Topsport Expertise en Innovatiecentrum van Topsport Limburg in Sittard. Dankzij de expertise en de geavanceerde apparatuur, ontwikkeld en geoptimaliseerd voor topsporters, kunnen belangrijke lichaamsfuncties- en prestaties gemeten worden.
Een op het individu afgestemd trainingsschema vormt de basis van het traject. Door middel van slimme metingen wordt de voortgang voortdurend in de gaten gehouden en de training zo efficiënt mogelijk ingezet. Niet alleen ‘harde data’, zoals de hartslag worden gemeten, ook de ervaringen worden gemeten en bijgehouden, zoals het plezier in de afzonderlijke training of hoe zwaar de training wordt ervaren. Door het afstemmen van de juiste training op het individu en het voortdurende monitoren via slimme metingen zorgen ervoor dat de deelnemers een zo goed mogelijke training volgen, met zoveel mogelijk plezier en zo min mogelijk blessures.
Masterclasses
Ter inspiratie en motivatie worden er gedurende de trainingsperiode ook diverse masterclasses georganiseerd.
De eerste masterclass werd op 16 april jl. gegeven door niemand minder dan Bram Tankink. Hij is in 2018 gestopt als wielerprof na vele jaren in het peloton gefietst te hebben als toegewijde knecht en wegkapitein van menig succesvol kopman in de ploegen Quickstep, Rabobank en LottoNL-Jumbo.
Tijdens deze masterclass deelde Bram Tankink zijn positieve kijk op de wielersport én het leven.
Als professioneel wielrenner wist hij altijd de ploeg te motiveren. Doelen stellen, samen afzien en blijven vechten, jezelf tegenkomen en omgaan met tegenslagen en valpartijen. Tijdens de masterclass heeft hij geprobeerd het LIME start to bike team en anderen te motiveren om het beste uit zichzelf te halen. Zowel op sportgebied, als alle andere facetten van het leven.
Via de website www.limeconnect.nl en de social mediakanalen van LIME Limburg Meet kun je de voortgang van het team volgen.